Kosta Rika’nın hazırlık maçına bürokratik iptal

Dünya Kupası’nda mücadele edecek ülkelerden Kosta Rika turnuva öncesinde Irak ile oynayacağı son hazırlık maçında bürokratik engelleri aşamadığı için karşılaşma iptal edildi.

Kosta Rika Futbol Federasyonu Başkanı Rodolfo Villalobos ile kafile başkanı Juan Carlos Rojas yaptıkları basın toplantısında, “Sınırda gerilimli anlar yaşandı. Her şey, Kuveyt’ten gelmemiz ve Iraklıların pasaportlarımıza ülkelerinin damgasını basmak istemeleri nedeniyle başladı” açıklmasında bulundu. Villalobos, “Ancak Irak’ın Kuveyt’teki büyükelçisi ve spor bakanlarıyla yaptığımız görüşmelerde, belgelerimize bu damganın basılmayacağına dair onlar tarafından da yazılı olarak gönderilen güvence aldık” cümleleriyle yaşanılan sıkıntıyı dile getirdi.

Muafiyet talebinin Kosta Rika delegasyonu tarafından istediği belirtildi. Bunun nedeni olarak da, bazı oyuncuların MLS’de oynadığı ve Dünya Kupası’nda mücadele etmelerin ardından bu futbolcuların pasaportlarında Irak damgası olması halinde Amerika Birleşik Devletleri’ne girememe riski gösterildi.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar