Nice’de saha karıştı maç yarıda kaldı

Ligue 1’de üçüncü haftanın kapanış karşılaşması, Nice-Marsilya maçı ikinci yarıda çıkan olaylar nedeniyle yarıda kaldı.

49’uncı dakika Kasper Dolberg’in attığı golle Nice öne geçti. 73’üncü dakikada Dmitri Payet köşe vuruşunu kullanacakken sırtına isabet eden su şişesini tribünlere geri yolladı. Bunun üzerine taraftarlar sahaya inerken, güvenliğin yetersiz kaldı. Marsilyalı futbolcular ile Nice taraftarları arasında yaşanılan arbedenin ardından Marsilyalı Alvaro Gonzalez ve Matteo Guendouzi’nin soyunma odasına çekilen fotoğraflarında darbe aldıkları görüldü. Her iki takım oyuncularının da soyunma odasına gitmesinin ardından tribünler boşaltıldı. Vali, maça devam edilmesi kararını aldı. Niceli futbolcular sahaya çıkarken, Marsilya kafilesi stadyumdan ayrıldı. Hakem atışının ardından maç ertelendi.

Marsilya Başkanı Pablo Longoria, hakemlerin maçı erteleme kararı vermesine karşın Ligue 1 yönetiminin karşılaşmanın devam etmesini istediği iddia etti. Longoria yaşananlarla ilgili olarak, “Başta hakem bizimleydi, bana ve Sampaoli’ye güvenliği garanti edemeyeceğini söyledi. Kararı maçı durdurma yönünde olacaktı. Lig yönetimi, kamu düzeni gibi sebeplerle devam kararı aldı. Oyuncularımızın güvenliği açısından maça devam etmeme kararı aldık. Bugün yaşananlar kabul edilemez” açıklamasını yaptı.

Nice Başkanı Jean-Pierre Rivere ise olayları bu noktaya Marsilyalı iki futbolcunun getirdiğini ileri sürdü. Rivere, “Maçın bu şekilde bitmiş olması üzücü. Her şey çok açık. Tribünlerden su şişeleri fırlatıldı. Fakat Marsilya takımının güvenlik görevlilerinin sahaya dahil olarak, olaya müdahale etmesi ve oyuncularımıza saldırması kabul edilemez. Marsilyalı dostlarımızın kararına pek anlam veremedim. Tribüne gidip taraftarla konuştum ve yeniden bir sorun çıkmayacağının garantisini aldım” açıklamasıyla Marsilya’nın maça çıkmamasını eleştirdi.

Olaylar sırasında sahaya giren Marsilya teknik direktörü Jorge Sampaoli futbolcular ve görevlerin tarafından sakinleştirilirken, tribünden çekilen görüntülerde Sampaoli’nin yardımcısı Jorge Desio’nun bir Nice taraftarına yumruk attığı ortaya çıktı.  

Dünyanın önde gelen spor gazetelerinden L’Equipe, karşılaşmada yaşanan olayları bugün ilk sayfasına taşırken, “Tahammül edilemez” manşetini attı.

Maçla ilgili kararı Ligue 1 verecek.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar