“Jordan Henderson’ın durumu belirsiz”

İngiltere Milli Futbol Takımının teknik direktörü Gareth Soutghate, takımının Dünya Kupası Elemeleri’nde oynayacağı ikinci maç olan Arnavutluk deplasmanı öncesinde konuştu.

50 yaşındaki teknik adam, maçın oynanacağı stadyum olan The Air Albania’daki zemin bozukluklarına dair, “Burası yeni ve çok güzel bir stadyum. Zeminde bazı önemli bozuklukların olduğunu biliyorduk ancak Arnavutluk çok sıkı bir çalışma yapmış ve olabilecek en iyi ortamı yaratmış” dedi.

Takımın önemli orta saha oyuncularından olan Jordan Henderson’ın sakatlığının ne kadar uzun vadeli olacağını, “Henderson’ın tedavi süreci iyi gidiyor ve ayrıca ameliyatında da bir sorun çıkmamıştı ancak büyük bir ihtimalle Avrupa Şampiyonası’nda bizle olmayacak,” cümleleriyle özetledi ve ekledi: “Henderson elbette sistemimiz için kritik bir oyuncu ama sakatlığın doğasını ve masada olan çok daha uzun vadeli riskleri göz ardı edemeyiz.”

1988 ile 2006 yılları arasında futbol oynayan ve özellikle 1996 Avrupa Şampiyonasında kaçırdığı penaltıyla hatırlanan Southgate, 2006 yılında menajerlik hayatına başlamıştı. Üç yıl boyunca Middlesbrough için çalıştıktan sonra Southgate, 2016’da İngiltere Milli Takımı’nın başına getirilmişti. San Marino karşısında takım başındaki 50. maçına çıkan ve 30. galibiyetini alan teknik adam, milli takım başında ilk 50 maçında en fazla galibiyet alan beş teknik adamdan biri oldu. Birinciliği 33’er galibiyetle Walyer Winterbottom ve Sir Alf Ramsey paylaşırlarken ikinciliği 30’ar galibiyetle Ron Greenwood, Roy Hodgson ve Gareth Soutgate paylaşıyorlar.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar