Forma satışında İngilizler lider

Euromerica Sport Marketing’in yaptığı araştırmaya göre, 2021 yılında forması en fazla satılan milli takım İngiltere’de oldu.

Yarı final ve final maçlarının Wembley’de oynanmasına karşın EURO 2020’yi penaltı vuruşları sonucunda İtalya’ya kaybeden İngiltere, geçen yılın ocak ile aralık ayları arasında 3 milyon 750 bin adet forma satışı yaparak bu kategoride ilk sırada yer almayı başardı. Avrupa Futbol Şampiyonası’nın hayal kırıklığı yaratan ekiplerinden Almanya ise ikinci sırada yer aldı. Almanlar, 3 milyon 234 bin adet forma satarken, EURO 2020’de yarı finale kalan İspanya da 2 milyon 890 bin forma satışıyla üçüncü sırayı elde etti.

EURO 2020’ye en büyük favori olarak gelen fakat İsviçre’ye sürpriz bir şekilde elenen Fransa ise İtalya’yı geride bırakarak milli takımların forma satışında dördüncü sırada kendine yer buldu. Geçen sene 2 milyon 245 bin adet Fransa milli takım forması satıldı. 53 yıl sonra Avrupa şampiyonu olan İtalya ise kendine beşinci sırada yer bulabildi. Avrupa şampiyonu, 2 milyon 120 bin adet forma satışı gerçekleştirdi.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar