EURO 2020 UHD yayınlanacak

Avrupa Futbol Şampiyonası’nda merak edilen konulardan biri de yayıncıları turnuvayı izleyiciye hangi seçenekler ile ulaştıracakları. TRT, EURO 2020’deki bütün maçları HD ve 4K olarak seyircilere ulaştıracağını açıkladı.

Turnuvayı İngiltere, Fransa, Hollanda, Almanya, İtalya ve İspanya’da yayınlayacak kuruluşlar ise karşılaşmaları UHD olarak yayınlamayı planlıyor. İngiltere’de BBC, OTT servisi iPlayer üzerinden çok sayıda karşılaşmayı Ultra HD olarak izleyicilere ulaştıracak. Fransa’da ise Canal Plus 45 maçı 4K kanalından UHD olarak yayınlamayı planlıyor. Canal Plus, turnuvadaki tüm maçları yayınlayacak beIN Sports ile bu konuda anlaşma sağladı.

Almanya’da kamusal yayıncılar ARD ve ZDF maçları HD olarak yayınlayacak. EURO 2020’deki tüm karşılaşmaları ekranlara getirecek olan Deutsche Telekom’un TV platformu Magenta TV ise maçları abonelerinin UHD olarak izlemesi olanağını sunacak.

İtalya’da devlet televizyonu Rai 27 maçı, Sky Italia’nın OTT servisi Sky Q ise bütün karşılaşmaları UHD yayınlayacak. Hollanda’da turnuvayı yayınlayacak KPN ve Ziggo, 4K set-top box sahibi olan abonelerin turnuvayı UHD izlemesinin mümkün olduğunu duyurdu.  

İspanya’da ise Mediaset, OTT servisi üzerinden yayınlanacak bütün EURO 2020 karşılaşmalarını UHD seyretmenin mümkün olduğunu açıkladı.

Önceki İçerikEURO 2020 aşı raporu
Sonraki İçerikCopa America mahkemelik

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar