EURO 2020 aşı raporu

İspanya’da Sergio Busquest’in Covid-19 testinin pozitif çıkmasıyla turnuva öncesinde 24 takımın aşı durumları da gündeme geldi.

La Gazzetta dello Sport’un haberine göre, EURO 2020’de mücadele edecek ülkeler aşılama açısından dört grupta yer alıyor; Kadrodaki futbolcuların ve teknik ekibin aşılandığı ülkeler, kadrodaki futbolcuların ve teknik ekibin aşılanmadığı ülkeler, aşılanıp aşılanmamanın isteğe bağlı olduğu ülkeler ile kadrodaki futbolcuların ve teknik ekibi aşılanıp aşılanmadığına dair bilgi verilmeyen ülkeler.

Türkiye’nin de aralarında bulunduğu altı ülke futbolcularını ve teknik kadrosunu aşılayarak EURO 2020’ye yollarken, İngiltere, Fransa, Almanya gibi ülkeler ise aşılanmadan turnuvaya katılıyor. Avusturya ise turnuvaya katılan futbolcu ve teknik kadronun aşılanıp aşılanmadığı hakkına kamuoyuyla bilgi paylaşmadı. Futbolcuların bir bölümünün kulüp takımlarında aşılandığı biliniyor.

EURO 2020’ye mücadele edecek kadroların ve teknik ekibin aşı durumları;

Futbolcuların ve teknik ekibin aşılandığı ülkeler: Türkiye, İtalya, Belçika, Macaristan, Polonya, Portekiz

Futbolcuların ve teknik ekibin aşılanmadığı ülkeler: İngiltere, İskoçya, Galler, İspanya, Almanya, Finlandiya, Danimarka

Aşılanıp aşılanmamanın isteğe bağlı olduğu ülkeler: Fransa, İsviçre, Hırvatistan, İsveç, Kuzey Makedonya, Çekya, Slovakya, Rusya, Ukrayna, İsveç

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar