“Diğer kulüplerin ne yaptığı bizi ilgilendirmez”

Manchester City’nin 23 yaşındaki Brezilyalı forvet oyuncusu Gabriel Jesus, The Guardian’dan Josue Seixas’ın sorularını yanıtladı.

Seixas’la hem hikâyesi hem de Manchester City hakkında konuşan Jesus, “Futbola aşık olduğum zamanları tabii ki hatırlıyorum. Komşularımızdan birinin bozuk bir televizyonu vardı. O televizyonu sokağa koyuyorduk ve tüm mahalle 2002 Dünya Kupası’nı izliyorduk. O takımda kimlerin oynadığını o zamanlar anlamıyordum ama tabii ki şimdi her şeyi biliyorum. Futbola aşkım bu şekilde başladı.” dedi.

Manchester’ın Mavi yakasını tercih eden Gabriel Jesus, takımının United ve Liverpool’la olan rekabetine ilişkin, “Liverpool geçen yıl mükemmeldi ve United eskiden çok iyiydi. Ama biz City olarak her zaman iyiyiz. İstikrarlı olarak başarılar yakalıyoruz. Birkaç kötü sonuç aldığımız elbette oluyor ama günün sonunda daima başarıyı buluyoruz. Diğer kulüplerin ne yaptığı bizi ilgilendirmez. Çünkü biz kendimize güveniyoruz.” ifadelerini kullandı.

Futbola 2010’da Anhanguera’da başlayan Sambacı, 2015 ile 2017 yılları arasında Palmerias’ta sergilediği performansla dikkatleri çekmiş ve 2017 yazında City’e transfer olmuştu.

Yetenekli ve çok yönlü forvet, mükemmel bir çaylak yılı geçirdiği City’de son yıllarda biraz zorlanıyor ama yıldız oyuncu kendisine olan güvenini belirtiyor.

“Evet, son dönemde ritmimi biraz kaybettim ama kendime inanıyorum; yeteneğime, iş ahlakıma ve çok daha iyi olacağıma inanıyorum. İyi oynuyorum ama yaptığım bazı basit hatalar tüm oyunumdaki artıları yok ediyor. Bazen şut atmak yerine pas vermeyi düşünmem gereken pozisyonlar oluyor. Ayrıca şunu itiraf etmeliyim ki, son vuruşlarımı kesinlikle geliştirmek zorundayım…”

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar