Commisso ile Fiorentina’nın transferde yüzü güldü

Fiorentina’yı 2019 yılında satın alan İtalyan asıllı ABD’li iş insanı Rocco Commisso ile birlikte Floransa ekibinin transfer gelirleri sıçrama gösterdi.

Commisso’nun takımın sahibi olduğu yaz Fiorentina, Jordan Veretout’un Roma’ya transferinden 19 milyon avro gelir elde etti. Aynı yıl Giovanni Simeone de Cagliari’ye 18 milyon avroya transfer oldu. Geçen yaz Serie A’nın en önemli transferlerinden biri olarak gösterilen Federico Chiesa’nın satın alma opsiyonuyla Juventus’na kiralanması Fiorentina’ya 60 milyon avro kazandırdı.

Önümüzdeki günlerde kulüp tarihinin transfer rekorunun kırılması ve 2 milyon avroya Fiorentina’ya katılan Dusan Vlahovic’in 75 milyon avroya Juventus forması giymesi bekleniyor.

Geride kalan üç yılda Fiorentina, 227 milyon avro transfer geliri elde etti. Mor Menekşeler buna karşın kadrosunu güçlendirmek için 168 milyon avro harcadı. 23 milyon 500 bin avroya takıma katılan Nicolas Gonzalez, Rocco Commisso döneminin en pahalı transferi unvanını aldı. Son olarak geçen hafta Lille’den Jonathan Ikone’yi 15 milyon avro karşılığında transfer eden Fiorentina’nın son üç yıldaki transfer harcaması 168 milyon avro oldu.

Floransa ekibi son üç yıldaki transfer sirkülasyonundan 59 milyon net kazanç sağladı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar