Clement yardımcılarıyla Monaco’ya geliyor

Sürpriz bir karar ile Niko Kovac ile yollarını ayıran Monaco, Club Brugge teknik direktörü Philippe Clement ile anlaştı.

Belçikalı teknik adam, Monaco’nun Fransa Kupası son 32 turunda Quevilly-Rouen ile oynadığı ve 3-1 kazanarak tur atladığı maçı tribünden izledi. Clement’in karşılaşmayı yardımcıları ile birlikte izlemesi de dikkat çekti.

Fransız haber ajansı AFP’ye göre, 47 yaşındaki teknik adam iki buçuk yıllık sözleşmeye imza atacak. Clement ile birlikte yardımcıları Johan Van Rumst, Jonas Ivens ve kaleci antrenörü Frederic De Boever de Monaco’ya gelecek.

Monaco’da futbolcular yaşanan bu hızlı gelişmelerden henüz haberdar edilmiş değil. Ruben Aguilar, henüz yeni teknik direktör ile tanışmadıklarını ve kim olduğunu bilmediklerini söyledi.
Futbolculuk döneminde 1998-99’de Premier Lig’de Coventry City forması giyen Philippe Clement, Monaco teknik direktörlüğü ile ikinci kez ülke dışında bir tecrübe yaşayacak. Belçikalı teknik adam, 2011’de başladığı teknik adamlık kariyerinde ilk kez ülkesinin dışına çıkacak. 2011’de 2017’ye kadar Club Brugge’de scout, yardımcı antrenör ve geçici teknik direktör olarak görev yapan Clement, 2017’de beş ay boyunca Waasland-Beveren’i çalıştırdıktan sonra Genk’in başına geçmişti. Genk’de altı ay boyunca teknik direktörlük görevini sürdüren Philippe Clement, Temmuz 2019’dan bu yana Club Brugge’yi çalıştırıyordu.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar