Bilic kötü başladı

Aralık ayında West Bromwich Albion’daki görevine son verilmesinin ardından Çin Süper Lig ekiplerinden Beijing Guoan’ın başına geçen Slaven Bilic, ligdeki ikinci maçından da mağlubiyetle ayrıldı.

Sezonun ilk iki haftasında Şanghay ekipleriyle karşılaşan Beijing Guoan, Shenhua’ya 2-1, Port’a da 3-1 kaybetti. Slaven Bilic ilk iki maçın ardından yaptığı açıklamada oyunculara mesajını iletmekte zorluk yaşadığı konusundaki eleştirileri reddetti. 52 yaşındaki deneyimli teknik adam, bir oyuncuyla bire bir bağ kurmanın zor olduğunu ifade ederken “balon” içerisinde olmanın kendilerine yeterince zaman sağlayacağını söyledi.

Çin Süper Ligi’nde koronavirüs önlemleri çerçevesinde sezon iki şehirde, Guangzhou ve Suzhou’da kurulan “balonlar” içerisinde gerçekleştiriliyor. Ligdeki 16 takımın bütün oyuncuları ve personeli otellerde konaklıyor ve halka karışamıyor. Hatta ailelerini virüse karşı önlemlerin bir parçası olarak göremiyor. Buna karşın enfeksiyon oranlarının düşük olduğu Çin’de bazı maçlara seyirci alınmasına izin veriliyor. Sezonun açılış haftasında oynanan Guangzhou derbisini 30 bin kişi tribünde takip etmişti.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar