Formula 1 yeniden İstanbul’da!

Formula 1 yönetimi, 11-13 Haziran tarihlerinde yapılması planlanan Kanada Grand Prix’sinin iptal edildiğini ve yerine İstanbul Park’ta yapılacak Türkiye Grand Prix’sinin dahil edildiğini açıkladı.

Montroel’deki yarış koronavirüs salgını nedeniyle üst üste ikinci kez ertelendi. Formula 1, seyahat kısıtlamalarının 14 günlük zorunlu karantina olmadan Kanada’ya girmeyi imkansız hale getirdiğini belirtti.

Geçen yıl, 2011’den bu yana ilk kez takvimde yer alan Türkiye Grand Prix’si salgının yol açtığı aksaklıklar nedeniyle üst üste ikinci kez takvime alındı.

Geçen seneki yarış sonunda Lewis Hamilton, yedinci kez dünya şampiyonluğunu ilan etmişti.

F1 Başkanı Stefano Domenicali, “Bu sezon Kanada’da olamayacağımız hayal kırıklığı yaratsa da, Türkiye’nin geçen sezon muhteşem bir yarıştan sonra 2021’de bir grand prix’e ev sahipliği yapacağını teyit etmekten heyecan duyuyoruz. Kanada’daki organizatör ve yetkililere son haftalardaki tüm çabaları için teşekkür etmek istiyorum, ancak seyahat durumu planlarımızı imkansız hale getirdi” cümleleriyle takvimdeki değişiklik ve Türkiye Grand Prix’i ile ilgili açıklama yaptı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar