Bierhoff dönemi sona erdi

Almanya’nın Dünya Kupası’na gruplarda veda etmesinin ardından milli takımların ve akademinin direktörlüğü üstlenen Oliver Bierhoff görevinden istifa etti.

Alman Futbol Federasyonu, 18 yıldır görev yapan Bierhoff’un sözleşmesini erken bitirme talebinin kabul edildiğini açıkladı. 54 yaşındaki yöneticinin sözleşmesi 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’nın ardından sona eriyordu. 2004 yılında erkek milli takımının menajeri olarak başladığı Federasyon’da 18 yıldır yöneticilik yapan Oliver Bierhoff, son dört yıldır tüm milli takımlardan ve akademiden sorumluydu.

Federasyon başkanı Bernd Neuendorf istifanın ardından, “Bierhoff harika bir iş çıkardı. Son turnuvalarda sportif hedeflerin gerisinde kalınsa bile, o harika anları temsil ediyor. Çalışmaları her zaman Brezilya’daki Dünya Kupası başarısıyla ilişkilendirilecek” açıklamasını yaptı. Neuendorf, Katar’daki başarısızlığının ardından geçen cuma günü, Oliver Bierhoff ve teknik direktör Hansi Flick’ten Katar’daki turnuvanın sportif bir analizini sunmalarını ve Almanya’da yapılacak EURO 2024’e kadar uzanan tavsiyelerde bulunmalarını istemişti.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar