Koulibaly Chelsea yolcusu

Juventuslu Matthijs de Ligt’i kadrosuna katmayı hedefleyen fakat bu amacına ulaşamayan Chelsea, Napoli’nin tecrübeli stoperi Kalidou Koulibaly’i kadrosuna katmak üzere.

Napoli ile olan sözleşmesi gelecek yaz sona erecek Senegalli savunma oyuncusu, İngiliz kulübüne ek ödemelerle birlikte 40 milyon avroya malolacak. Sky Sport İtalya’nın haberine göre Chelsea, Napoli’ye 38 milyon avro ile birlikte 2 milyon avro da ek ödemeler yapacak.

İtalyan basınında çıkan haberlere göre Napoli’nin Dimaro’daki antrenman tesislerine gelmeyen ve Milano’da tatiline devam eden Koulibaly’nin transferi bugün gerçekleşecek. Sky Sport İtalya, Chelsea’nin yıllık 10 milyon avro değerinde beş yıllık sözleşme önerdiğini ifade ederken, Sportitalia ise sezon başına 8 milyon avroluk ve yıllık birer milyon avro ek ödeme içeren bir sözleşme önerildiğini iddia ediliyor. Sözleşmenin dördüncü yıl opsiyonu da bulunuyor.

Napoli’nin maaşının yarıya indirilmesini kapsayan yeni sözleşme teklifini reddeden 31 yaşındaki stoper, İtalyan kulübünün yıllık 6 milyon avroluk ikinci teklifineyse yanıt vermemişti.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar