Bayern, İngiltere’ye örnek oldu!

Koronavirüse karşı aşılanmayıp sonrasında koronavirüse yakalanan oyuncuların antrenmanlarda yer almamasına dair Bayern Münih’in beş oyuncusuna karşı izlediği metot, Premier Lig’e de örnek olacak.

Daily Mail’ın özel haberine göre ligdeki kulüpler, aşılanmayan ve kendilerini karantinaya almak zorunda kalan oyuncuların antrenmanlara katılmadıkları günlerin maaşlarında kesintiler yapmak için yollar arıyor.

Virüsün Omicron varyantının ülkede yayılış göstermesi sonrası İngiltere’deki dört profesyonel ligde kendilerini karantinaya alan oyuncuların sayısında hızlı bir artış gözlemlendi. Bu durum birçok kulübü eksik kadrolarla bırakırken ayrıca bu hafta içindeki beş günde tam dört maç da başka günlere ertelendi.

İngiltere’deki profesyonel dört lig düzeyinde ortalama aşılanma oranları hala istenilen seviyede değil. Premier Lig’de yer alan en az üç kulüp oyuncularının yarısını dahi tam anlamıyla aşılayamadı. Premier Lig tarafından 19 Ekim’de yayınlanan rapora göre, oyuncuların %68’inin tamamen koronavirüse karşı aşılandığı açıklanmıştı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar