Barça Ultrasları’ndan boykot

Geçen hafta oynanan ve Eintracht Frankfurt’un 3-2 kazanarak Barcelona’yı elediği UEFA Avrupa Ligi karşılaşmasının etkileri devam ediyor. 30 bini aşkın Frankfurt taraftarının Camp Nou tribünlerinde yer almasına başta “Grada d’Animacio” olmak üzere Barcelona taraftar gruplarının tepkisi sürüyor.

Geçen perşembe Camp Nou’da yaşananların büyük bir utanç olarak hatırlanacağını belirten Barcelona Ultrasları, bu akşamki Cadiz karşılaşmasını boykot etme kararı aldı. Grada d’Animacio, “Geçen perşembe, stadımızda büyük bir rezalet olarak anılacak olan, bizi başkalarının partisinde misafir yapan bir olay yaşadık… Yaşananlar bir ‘toplumsal aşağılama’ydı” açıklamasında bulunarak sert tepki gösterdi.

Taraftar derneği “Nostra Ensenya” da bugünkü lig maçının başlamasından bir saat önce stadyumun önünde protesto gösterisinde bulunmayı planlıyor. Nostra Ensenya, perşembe akşamki maçta Camp Nou’da çok sayıda Frankfurt taraftarının bulunmasının kendilerinin aşağılanması anlamına geldiği görüşünde.

Taraftar grupları yaşanan durumdan Başkan Joan Laporta’yı sorumlu tutuyor. Laporta, finansal nedenlerle yaşananlara izin vermekle ve ev sahibi taraftarların fiziksel bütünlüğünü tehlikeye atmakla suçlanıyor.

Barcelona’nın 5 bin bilet satıldığı açıklamasına karşın perşembe akşamı 30 binden fazla Eintracht Frankfurt taraftarı Camp Nou tribünlerinde yer almıştı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar