Metz için yolun sonu görünüyor

Ligue’de 1 haftanın en önemli karşılaşmalarından biri Metz ile Clermont arasında oynandı. İki küme düşmeme mücadelesi veren takımın maçında Metz evinde iki değerli puan kaybetti. Loren bölgesi ekibi bitime altı hafta kala 24 puanla son sırada yer alıyor. 18’inci sırada bulunan Clermont’un beş puan gerisinde bulunan Metz için istatistikler çanların çaldığını gösteriyor.

Bu sezon evinde oynadığı 16 maçta 10 puan toplayabilen Metz, ligde kalmayı başarırsa Ligue 1 tarihine geçecek. Ligue 1’de 32’nci hafta sonunda evinde 10 ya da daha az puan toplayan hiçbir takım ligde kalamadı. Ki Metz, 2007-08 sezonunda da 32’nci hafta sonunda sahasında 10 puan elde ederek sezon sonunda son sırada yer alarak küme düşmüştü.

Metz için üzücü bir başka istatistik de Ligue 1’de 32’nci haftayı 24 puanla tamamlayan hiçbir takımın küme düşmeden sezonu tamamlayamamış olması. Ligue 1’de en az puan toplayan ve ligde kalmayı başaran ekip Dijon. 2018-19 sezonunu 25 puanla 18’inci tamamlayan Dijon, playout oynayarak ligde kalmayı başarmıştı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar