Almanya’da şampiyonluk primi 400 bin avro

Almanya Futbol Federasyonu, milli takım oyuncularıyla primler üzerine anlaşmaya vardı. Federasyon tarafından yapılan açıklamada, Katar’da düzenlenecek olan 2022 FIFA Dünya Kupası’nın kazanılması halinde futbolcu başına 400 bin avro para ödülü verilecek.

Federasyon Başkanı Bernd Neuendorf, milli takımdaki oyuncuları temsil eden Manuel Neuer, Thomas Muller, Joshua Kimmich ve İlkay Gündoğan ile yaptığı görüşmenin ardından, “İyi ve yapıcı bir atmosferde yoğun tartışmalar yaptık. Günün sonunda herkes için kabul edilebilir bir çözüm bulduk” açıklamasını yaptı.

Dört yıl önceki Dünya Kupası’nda Alman milli takımında şampiyonluk primi 350 bin, 2014’te şampiyon olunan Brezilya’daki turnuvadaysa 300 bin avro olarak belirlenmişti.

20 Kasım – 18 Aralık tarihleri arasında yapılacak turnuvada gruptan çıkılması halinde 50 bin avro kazanacak olan Alman milli takım oyuncuları, çeyrek finalde ise futbolcu başına 100 bin avro primin sahibi olacak.

Yarı finale kalınması halinde 150 bin, üçüncü olunması durumunda ise 200 bin avro para ödülü oyuncuları bekleyecek. Almanya’nın finalde kaybetmesi halinde oyuncu başına verilecek primin miktarıysa 250 bin avro.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar