Super Bowl’a yeni sponsor

ABD’de her yıl en çok izlenen televizyon programı olan Super Bowl’un devre arası şovunun sponsorluğunu Apple Music üstlendi. Geride kalan 10 Super Bowl’da devre arası şovlarının sponsoru olan Pepsi, geçtiğimiz aylarda sona eren anlaşmayı yenilemeyeceğini açıklamıştı.

Geçen hafta cuma günü duyurulan NFL ile Apple arasındaki anlaşma beklenmiyordu. Apple Music’in Super Bowl’un devre arası şovunun sponsorluğunu üstleneceği uzun süreli anlaşmanın maddi koşulları açıklanmadı.

Bu yıl şubat ayında oynanan Super Bowl’un devre arası gösterisinde Dr. Dre, Eminem, Snoop Dogg, Mary J. Blige, 50 Cent ve Kendrick Lamar’ın performanslarıyla sahne alırken, ABD’de 120 milyon kişi bu gösteriyi izlemişti. Performans, geçen ay içerisinde Emmy Ödülü kazanmıştı.

Apple’ın Apple Music ve Beats Başkan Yardımcısı Oliver Schusser anlaşmanın ardından, “Müzik ve spor kalplerimizde özel bir yere sahip. Bu nedenle Apple Music’in müziğin ve futbolun en büyük sahnesinin bir parçası olacağı için çok heyecanlıyız” açıklamasını yaptı.

Devre arası şovunda Rihanna’nın yer alacağı açıklanan Super Bowl, 12 Şubat’ta Arizona Cardinals’ın maçlarına ev sahipliği yapan State Farm Stadyumu’nda oynanacak.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar