Ali Akman, İngiltere’nin radarında

Bursaspor, Türk futbolunun son yıllarda iç ve dış transferlerde yerli oyuncu ihracatı yapan kulüplerinden biri olmayı başardı. Kulüp her ne kadar kolektif anlamda istenilen verime ulaşamasa da genç oyuncular, diğer kulüplerden ilgi görmeye devam ediyorlar.

18 Nisan 2002 doğumlu Ali Akman, Daily Mail’den Simon Jones’un imzalı habere göre İngiltere Premier Ligi’nin iki dev kulübünün radarında.

Simon Jones’un haberine göre Chelsea ve Arsenal, 2002 doğumlu forveti uzun bir dönemdir takip ediyorlar ve oyuncunun bu yılki performansı sonrasında onu takımlarına dâhil etmek için girişimlere başlıyorlar.

Bursaspor’un 4 milyon avro civarında bir bonservis bedeli istediği konuşulurken Chelsea ve Arsenal dışında Almanya ve Fransa’dan da kulüplerin Akman’ı transfer etmek için girişimlerde bulundukları belirtildi.

Futbol hayatına Bursaspor’da başlayan ve eski milli futbolcu Ayhan Akman’ın yeğeni olan Ali Akman, bu sezon TFF Birinci Ligi’nde çıktığı 16 maçta dokuz gol atıp iki asist yaparken yaşına oranla sahip olduğu bitirici zekâ, tempoya göre pozisyon alma, teknik kabiliyet ve oyun okuma becerileriyle göz doldurmayı başardı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar