10 Mart Çarşamba | Günün İddaa Analizi

Liverpool – Leipzig
Öncelikle şunu belirtelim pandemi koşulları nedeniyle maç Anfield Road’da değil Macaristan’daki Puskas Arena’da oynanacak. Son 16 Turu’nun ilk ayağında Liverpool deplasmanda Leipzig’i 2-0 yenmeyi başarmıştı. İki takımın form durumunu ve sakatlar listesini göz önünde bulundurduğumuzda Liverpool’un gol yemeden kazanması sürpriz bir sonuç olarak kabul edilebilir. Liverpool turun ilk ayağındaki maçta ‘’büyük takım refleksi’’ gösterdiğini düşünüyorum. Liverpool’daki savunma problemi devam ediyor ve sakatlıklar nedeniyle sezonu bu sorunla mücadele ederek tamamlayacaklar gibi gözüküyor. Hem ilk maçın sonucunu hem de Leipzig’in form durumunu göz önünde bulundurduğumda Alman temsilcisinin tarafında yer alıyorum.
Leipzig kazanır 2.20

PSG – Barcelona
Barcelona kulüp tarihinin en ilginç sezonlarından birini yaşıyor; Messi krizi, yolsuzluk skandalı ve başkanlık seçimini 5-6 aylık sürece sığdırmayı başardılar. Laporta’nın göreve gelmesi Messi için motivasyon kaynağı olabilir ancak Koeman için aynı durumdan bahsetmek zor. Hollandalı hoca, büyük bir mucize olmazsa sezon sonu görevinden ayrılacak hatta bu kararın kendisine bildirildiği de söylentiler arasında. Oyun gücü olarak PSG’yle kıyaslanmayacak durumda olan Barcelona’nın bir de bu dedikodular nedeniyle bu maçtan iyi bir sonuçla ayrılması zor gözüküyor. Yüksek oranıyla PSG kazanır tarafındayım.
PSG kazanır 2.20

Manchester City – Southampton
Manchester City ligdeki 15 maçlık yenilmezlik serisini Manchester derbisinde kaybetti. Maçın 2. Dakikasındaki penaltı golüyle yenik duruma düştüler ve girdikleri pozisyonları gole çevirmeyi başaramayarak 0-2 yenik ayrıldılar. Her ne kadar derbi kaybetmiş olsalar da o maça çok takılı kalacaklarını tahmin etmiyorum. Southampton maçıyla birlikte yeni bir seri başlatmak isteyecekler. Southampton’da ise kötü gidiş Sheffield United deplasmanında alınan galibiyetle son buldu. Sezon başlangıcındaki güçlü oyunlarına henüz dönüz yapamamış olsalar da 3 puan biraz nefes almalarını sağladı. Southampton’ın mevcut durumuyla bu deplasmanda varlık göstermesi zor gözüküyor. City’nin de gol yemeyeceğini düşünerek TGS 2-3 ve KG YOK seçeneklerini öneriyorum.
TGS 2-3 1.80


Analiz: Serkan AĞBABA

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar