İngiltere’de ITV korkusu

Euro 2020’de İtalya-İspanya yarı finalinin ardından ikinci yarı final mücadelesi bu akşam 22:00’de İngiltere ile Danimarka arasında oynanacak. Dev maç öncesinde her iki tarafın taktik savaşına hazırlanılırken İngiltere’de başka bir endişe yaşanıyor.

İngiliz taraftarlar, mücadelenin yayıncısı olan ITV’nin (Bağımsız Televizyon İdaresi – Independent Television Authority) yerine başka bir yayıncının mücadeleyi üstlenmesini istiyorlar. Öyle ki İngiltere’nin 1998’den beri ITV’de yayınlanan 26 maçında taraftarlar dokuz beraberlik ve 12 mağlubiyet izlerlerken yalnızca beş kez galip gelebildiler.

BBC’nin yayıncılığında %73’lük galibiyet oranı yakalayan İngilizler için BBC daha alternatif bir çözüm gibi görünürken takımın teknik direktörü Gareth Southgate, takımına olan güvenini, “İngiltere maçları tüm ülkedeki insanları bir araya getirir. Onların isteklerini, arzularını yerine getireceğimize inanıyorum. Oyuncularıma güveniyorum” sözleriyle dile getirirken ITV’nin sahibi Mark “The Beast” Labbett, biraz esprili bir dille, “Umarım bu sefer bir sorun yaşanmayacak” dedi.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar