Euro 2020’de Wembley krizi

Birden fazla ülkenin stadyumlarında düzenlenen Euro 2020’nin yarı final ve final mücadelelerinin İngiltere’deki Wembley Stadyumu’nda oynanacağı açıklanmıştı.

Ancak The Times tarafından yapılan habere göre Wembley’de oynanması planlanan yarı final ve final mücadeleleri başka lokasyonlara taşınabilir. ESPN’den Mark Ogden’in detaylandırdığı habere göre Birleşik Krallık yetkilileri ile UEFA yetkilileri, sponsorlar, uluslararası yayıncı kuruluşlar ve özel yetkililer arasında gerçekleştirilen görüşmelerde ülkedeki sert karantina kurallarının gündeme geldiği belirtildi.

Habere göre UEFA yetkililerinin yarı final ile finali Wembley’den alma fikrinin ardında yatan neden İngiltere’deki 10 gün zorunlu karantina kuralı. Kurala göre ülkeye giriş yapan kişiler 10 gün boyunca karantinada kaldıktan sonra faaliyetlere katılabilecekler.

Eğer ki bu konuda bir çözüm bulunamazsa Euro 2020’nin yarı final ve final mücadeleleri Macaristan’ın başkenti Budapeşte’ye taşınacak. Hatırlanacağı üzere UEFA, İstanbul’dan alınan Şampiyonlar Ligi final müsabakasını sert karantina kuralları nedeniyle Wembley’e de vermemiş ve mücadeleyi Portekiz’e taşımıştı.

Önceki İçerikMaç öncesi bomba paniği!
Sonraki İçerikFonseca da olmadı!

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar