Chiellini – İngiltere finali!

Pazar günü Euro 2020 finalinde İngiltere ile karşılaşacak olan İtalya takımının kaptanı Giorgio Chiellini, Mancini’nin Euro 2020’yi kazanmak hakkında konuştuğunu görünce “çılgın” olduğunu düşündüğünü itiraf etmesine rağmen Harry Kane ve “kolay görünmeyen ve sağlam” bir İngiltere’ye karşı hazır olduklarını belirtti.

Ülkesinde yayın yapan RAI Sport’a konuşan deneyimli stoper; “Bu üç yıldır işlediğimiz bir hayal ve Mancini, bu hayal gerçek oluncaya kadar onu kafalarımıza kazıdı. Onun bize Avrupa Şampiyonası’nı kazanmayı düşünmeye başlamamızı söylediği zaman hepimiz onun delirmiş olduğunu düşündük, ama yine de tam eşiğindeyiz ve kupadan sadece bir santimetre uzaktayız.”

Ölüm grubundaki bütün takımlar son 16 turunda turnuvaya veda ederken İtalya, kaptanın beklediği kadar olmasa da final için çok daha zorlu bir yoldan geçti. Bu konuyla ilgili olarak Chiellini; “Yarı finalde İspanya’dan çok, büyük favorilerden olan Fransa ile eşleşeceğimizi düşünüyorduk ki onların hepsi gerekli olan kaliteye ve uluslararası tecrübeye sahiplerdi. Fransa’nın bütün takımlar arasında bir adım önde olduğunu düşünüyordum, bu yüzden finale doğru giden yolumuzu Belçika, Fransa ve İngiltere olarak kurgulamıştım” şeklinde konuştu.

Chiellini, ayrıca rakip İngiltere ve Harry Kane hakkında; “İngiltere’nin hemen şampiyonayı kazanmak için ciddi bir aday olacağını düşündüm. Kalite ve fizikleri var, sağlam ve düzenliler. Dünya Kupası’nda yarı finale çıktılar, ayrıca İngiltere’nin kendi sahasında yedi maçın altısını oynadığı için şampiyona finalinde olacağı tahmin edilebilirdi. Harry Kane, her zaman çok sevdiğim bir oyuncu. Onun Torino’da oynadığı ilk milli maçlarından birini hatırlıyorum ve benim gözümde hemen iyi bir izlenim bıraktı. Tottenham ile karşılaşacak kadar şanslıydık, o yüzden onu iyi tanıyorum. İngiltere sadece onunla sınırlı değil, kanatlardan hücum eden olağan üstü oyunculara da sahip. Yedek kulübeleri tek başına şampiyonayı kazanabilir, Çarşamba günü orada Jack Grealish, Jadon Sancho, Marcus Rashford, Dominic Calvert-Lewin ve Phil Foden vardı” diyerek sözlerini noktaladı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar