54 bin sterline final maçı bileti!

Pazar günü oynanacak İtalya-İngiltere EURO 2020 finaline İngiliz taraftarların ilgisi yoğun. Geçen hafta satışa çıkan final maçın biletleri tükendi. Buna karşın bilet satış sitelerinde pazar günkü maçın biletleri astronomik fiyatlara satılıyor.

Bir bilet satış sitesinde orijinali 295 sterlin olan iki biletten her biri 54 bin sterline satışa çıktı. Normal değerinin 180 katı fiyata satışa çıkan biletlere ise 43 bin sterlinlik teklif geldi.

Bir başka bilet satış sitesindeyse final maçı bileti 40 bin sterline satılıyor. Hatta 5 bin ile 30 bin sterlin arasında fiyata satılan çok sayıda bilet söz konusu. Bu biletlerin gerçek olup olmadığı ise bilinmiyor.

UEFA, satılan bu biletleri satın alan taraftarların stadyuma girişinin reddedilebileceği konusunda uyarırken, tüketici gözlemcileri bu şekilde satılanların çoğunun sahte olduğunu söyledi.

Dolandırıcı satıcıları vurgulayan “Wembley Scam Tickets” adlı bir Twitter hesabı, sahte biletler için 32 bin sterlin ödeyen taraftarlardan mesajlar aldıklarını söyledi.

Pazar akşamı Wembley’de oynanacak İtalya-İngiltere finalini 67 bin 500 kişinin tribünlerde izlemesi bekleniyor.

Önceki İçerikChiellini – İngiltere finali!
Sonraki İçerikMessi tehlikesi!

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar