Şampiyona “sıkıntılı” başlıyor!

Ocak ayının en önemli uluslararası spor organizasyonlarından Erkekler Dünya Hentbol Şampiyonası, Mısır’da başlıyor.

Bugün Mısır ile Şili arasında oynanacak maçla başlayacak turnuva, 31 Ocak’taki final karşılaşmasıyla sona erecek. Kahire dahil dört şehrin ev sahipliği yapacağı bu seneki şampiyona, ilk kez 32 takımla oynanacak.

Erkekler Dünya Hentbol Şampiyonası’nda daha önce alınan salonların yüzde 30 kapasitesi kadar seyirciyle maçların oynanma kararından ise Mısır’da yükselen Covid-19 vaka sayıları nedeniyle vazgeçildi.

ÇEKYA ve ABD ÇEKİLDİ!
Şampiyonada Koronavirüs şoku yaşanıyor! Turnuvaya katılacak 32 takım arasında yer alan Çekya ve Amerika Birleşik Devletleri, Covid-19 vakaları nedeniyle turnuvadan çekildi. ABD takımı yetkileri yapılan son iki PCR testinde takımda yer alan oyuncu ve teknik ekibin çoğunda testlerin pozitif çıktığını açıkladı.

Pazartesi günü Mısır’a gitmeden önce Danimarka’da yapılan son antrenmandaki testlerde 20 kişilik kadrodan 10 oyuncu ve antrenör Robert Hedin’in sonuçları pozitif çıktı. Dün yapılan testlerde pozitif çıkan bazı sonuçlar negatife dönmesine karşın ABD turnuvadan çekilmeye karar verdi.

Turnuvadan çekilen bir diğer ülke de Çekya oldu. Mısır’a hareket etmeden önce yapılan son testlerde çok sayıda oyuncuda pozitif vakaya rastlanması nedeniyle federasyon yetkilileri turnuvadan çekilme kararı aldı.

ABD ve Çekya’nın yerine geçen yıl düzenlenen Erkekler Avrupa Hentbol Şampiyonasını 15’inci ve 16’ncı sırada tamamlayan Kuzey Makedonya ile İsviçre turnuvaya dahil edildi.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar