Netflix’in Osaka belgeseli yayınlandı

Dünyaca ünlü film ve dizi platformu olan Netflix, üç bölümden oluşan Naomi Osaka belgeselini geride kalan akşam yayına soktu.

Garrett Bradley’nin yönetmenliğini yaptığı yapımın sloganı, “Playing by her own rules” yani “Kendi kurallarına göre oynar” olurken Osaka sosyal medya hesabından şunları söyledi: “Son iki buçuk yıl hayatımın en ilginç yıllarıydı. Her şey olurken spot ışıkları daima bir yerlerdeydi ve bu belgesel de bu süreçte çekiliyordu. Doğrusunu söylemem gerekirse bu belgeselin yayınlanma düşüncesinden daima korktum. Daima bir kuşku hissettim. Bu bir tenis maçı gibi değil… Kazanmak veya kaybetmek yok bir şeyi beğenmek veya beğenmemek var. Bu belgeselde hayatımın detaylarına dair noktalar var.” derken belgeselin yayınlanmasına dair hem heyecan duyduğunu ancak aynı zamanda kuşkularının olduğunu da belirtti.

Netflix yapımı belgeselin ilk bölümü “Yükseliş”, ikinci bölümü “Şampiyon Gibi Düşünmek” ve üçüncü bölümü ise “Yeni Bir Yol” olarak adlandırıldı.

37 dakika süren birinci bölümde 2019’daki Amerika Açık şampiyonluğu ve o maçta yaşanan unutulmaz olaylar ana konu olurken ikinci bölümün 42 dakikası hem Osaka’nın mental sağlığına hem de çocukluk dönemine odaklanıyor. 32 dakika süren final bölümünde ise Osaka’nın George Floyd’un ölümü sonrasında protestolardaki yeri ve yeni sezona hazırlanışı ön plana çıkıyor.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar