Christian Horner’a göre favori yine Mercedes

Mercedes, Formula 1’in son 10 yıllık dönemine damga vuran iki takımdan biri. Son 10 yılın ilk üç yılında, yani 2010 ile 2013 yılları arasında ise Alman yıldızı Sebastian Vettel önderliğinde Red Bull, pistleri domine ediyordu.

Ancak Avusturyalı Formula 1 takımı, 2013’ten beri şampiyon olamıyor ve bu süreçte şampiyonlukların tamamı Mercedes cephesine gitmiş durumda.

Red Bull, Mercedes karşısında 2020 sezonunu her ne kadar bir nebze daha rekabetçi kapatmış olsa da takımın patronu Christian Horner, aradaki makasın hâlen daha çok geniş olduğu düşüncesinde.

Alman motorspor sitesi Auto Motor und Sport’a röportaj veren Horner, “Mercedes, 2020’deki son yarışta, Abu Dhabi’de bizim ardımızdaydı ama bunu bilerek yaptıklarını düşünüyorum” demecini verdi. ve ekledi: “Onlar gerçek seviyelerinin altında kalmayı tercih ettiler ve bu gayet mantıklı bir stratejiydi.”

“Onlar karşısında önde olmamız elbette motive edici bir artıydı ancak Mercedes, hâlen daha en büyük favori. Geçen yıl mükemmel bir araca sahiptiler ve bu yıl araçları üzerinde yaptıkları güncellemeler, işleri bir üst seviyeye taşımalarına yardımcı olacak.”

Red Bull; Alex Albon ve Max Verstappen pilot ikilisiyle başladıkları 2020 takviminde ilk birkaç yarışta berbat sonuçlar almıştı, ancak, Silverstone sonrasında takımın gelişim ivmesi bir hayli yükselmişti. Red Bull’da bu yıl Verstappen yine lider sürücü kimliğinde olacak. Diğer koltuk ise Albon’dan Sergio Perez’e gitmiş durumda.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar