Şampiyonlar Ligi’ne özel tahminler

Atletico Madrid – Chelsea
Öncelikle şunu belirtmekte fayda var; bu maç İspanya’da değil Romanya’nın Bükreş şehrindeki Arena Nationala Stadı’nda oynanacak. Atletico Madrid’in rüya gibi geçen sezonda kabusu Levante oldu. 17 Şubat’ta deplasmanda oynadıkları maçtan 1-1 berabere, 20 Şubat’ta evlerinde oynadıkları maçtan da 0-2’lik mağlubiyetle ayrıldılar. Şampiyonluk yolunda çok kritik 5 puanı kaybettikleri bu seriyi formsuzluğa da Levante’nin oyun sisteminin Madrid ekibine ters gelmesine de bağlayan yorumlar mevcut. İki maçı da 90 dakika izledim. Özellikle 0-2 kaybedilen maçta Levante’nin iyi savunma yaptığını ve Atletico Madrid’in bu savunma oyununu açmakta zorlandığını söyleyebilirim. İstatistik kağıdında 28 şut attıklarını görüyoruz ama bunların çok azı gol olma potansiyeli taşıyabilecek bölgelerden atıldı. Tuchel’in Levante’nin oynadığı oyunu dikkatle inceleyeceğini tahmin etmek güç değil.
Chelsea’de son haftalarda işler biraz daha yoluna girmiş gözüküyordu ancak onlar da formsuz Southampton karşısında 2 puan bıraktılar. Oyun hakimiyetini almış olsalar da pozisyon üretmekte zorlandıklarını ve golü de penaltıdan bulduklarını belirtelim. Son 16 Turu’nun en zorlu mücadelesi olma potansiyelini barındıran bu eşleşmede ben Atletico Madrid’i avantajlı görüyorum ancak bu eşleşme için önerilerim 2.5 alt ve 10.5 korner alt seçenekleri olacak.
2.5 ALT 1.42 | 10.5 Korner Alt 1.40

Lazio – Bayern Münih
Serie A’da sezona dalgalı bir performansla giriş yapan Lazio, Şampiyonlar Ligi fikstürünün yoğunluğunu atlattıktan sonra ligde 6 maçlık galibiyet serisiyle 6. sıraya kadar yükselmeyi başardı. Geçtiğimiz hafta Inter deplasmanında aldıkları 3-1’lik mağlubiyet moralleri bozmuş olsa da beklenen bir sonuç olduğunu söyleyebiliriz.
Bayern Münih ise geçtiğimiz sezon nerede bıraktıysa oradan devam edecek izlenimi veriyordu ancak haftalar geçtikçe performanslarının ve oyun iştahlarının düştüğünü görüyoruz. Bundesliga’da son 2 maçlarını kazanamadılar ve kalelerinde 5 gol gördüler. Bu durum Bayern gibi bir ekip için alışılmış bir tablo olmasa da kadro ve oyun olarak onları güçsüz görmek hata olacaktır.
Bayern’in savunmada yaşadığı sıkıntıları göz önünde bulundurarak bu maçta tercihimi KG VAR seçeneğinden yana kullanıyorum. Alternatif olarak da garanticiler için 2.5 ÜST, oran yükseltmek isteyenler için de 3.5 ÜST seçeneklerini önerebilirim.
KG VAR 1.40

Analiz: Serkan Ağbaba

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar