Alcaraz en genç bir numara olabilecek mi?

Miami Açık Tenis Turnuvası’nı kazanarak ilk Masters şampiyonluğunu elde eden ve Florida’daki turnuvayı kazanan en genç tenisçi olan Carlos Alcazar, dünya sıralamasında 11’inci sıraya yükseldi.

21 Şubat’ta 18 yaş 292 günlükken dünya sıralamasında ilk 20’ye giren en genç 14’üncü tenisçi olan Alcazar, 24 Mayıs’tan önce ilk 10’a girmesi halinde ise bunu başaran en genç 10 raketten biri olarak tenis tarihine geçecek.

Tarihin en genç Grand Slam şampiyonu 1989’da 17 yaş 110 günlükken Fransa Açık Tenis Turnuvası’nı kazanan Michael Chang. Bu nedenle Carlos Alcazar en genç Grand Slam şampiyonu unvanını alabilme şansına sahip değil.

Carlos Alcaraz için en büyük beklentilerden ve soru işaretlerinden biriyse onun tarihin en geç dünya bir numarası olup olamayacağı. Erkekler tenisinde tarihin en genç bir numarası Lleyton Hewitt. Avustralyalı raket 2001 senesinde, 20 yaş 8 ay ve 23 günlükken dünya sıralamasında bir numara olmayı başarmıştı. Alcarez, Lewitt’in unvanını alabilmesi için 22 Ocak 2024’e kadar zamanı bulunuyor.

Tenisseverler önümüzdeki yaklaşık iki yıl boyunca İspanyol genç yıldızın dünya sıralamasında bir numaraya yükselip yükselemeyeceğini takip edecek.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar