Sezon başlamadan sakatlıklar başladı

Avrupa basketbolunda İspanya Ligi ACB bu hafta sonu ile sezona başlarken diğer büyük ligler önümüzdeki hafta sonu perdeyi açacak.

Sezonun genel anlamda Euroleague, Eurocup ve Şampiyonlar Ligi turnuvalarıyla başlamasına daha iki hafta olmasına rağmen büyük takımlar sakatlık sorunları ile uğraşmaya başladı.

Virtus Bologna’da Ekpe Udoh tendonlarından sakatlandığı için bu hafta içi ameliyat olacak. Nijeryalı oyuncunun sezonun geri kalanında forma giyememesi bekleniyor. Euroleague ekiplerinden Barcelona’da İspanyol şutör Alex Abrines, antrenman sırasında geçirdiği sakatlık nedeniyle en az üç ay parkelerden uzak kalacak.

Milano’da yeni transfer Troy Daniels tıpkı Abrines gibi antrenman sırasında sakatlandığı için en az bir ay forma giyemeyecek. Zenit’in yıldız skoreri Shabazz Napier ise dün oynadığı UNICS Kazan maçında ters basıp düştüğü için parkeyi ağlayarak terk etti ve hastaneye götürüldü. Yıldız oyuncunun parkelerden ne kadar uzak kalacağı henüz bilinmezken Zenit baş antrenörü Xavi Pascual olayın sadece oluş anında kötü göründüğünü ve Napier’ın bir-iki hafta içinde takımla olacağına inandığını belirtti.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar