Nuggets’tan tarihi şampiyonluk

NBA Final Serisi’nde Miami Heat’i 4-1 ile geçen Denver Nuggets, 47 yıllık tarihinde ilk şampiyonluğuna ulaştı. Bu şampiyonlukla birlikte Colorado ekibinin sahibi Stan Kroenke, son bir buçuk yılda beşinci şampiyonluğunu yaşadı.

Geçen sene Super Bowl’da Kroenke’nin sahibi olduğu Los Angeles Rams, Cincinnati Bengals’i yenerek NFL’de şampiyonluğa ulaşmıştı. NHL’de Kroenke’nin sahibi olduğu Colorado Avalanche da Stanley Kupası’nı müzesine götürmüştü. Kroenke’nin sahip olduğu takımların şampiyonlukları bununla da sınırlı kalmadı. Colorado Mammoth, 2022 Ulusal Lacrosse Ligi Kupası’nı kazandı. Stan Kroenke’nin sahibi olduğu espor takımı, Los Angeles Guerrillas da geçen yıl Call of Duty Ligi’nde mutlu sona ulaşmayı başardı. Missourili iş adamının sahibi olduğu Premier Lig ekiplerinden Arsenal da bu sezon şampiyonluğa çok yaklaşmıştı. Kuzey Londra temsilcisi son haftalara kadar lider olarak götürdüğü şampiyonluk yarışında, nisan ayının son haftalarında liderliği ve ardından da şampiyonluğu Manchester City’e bırakmıştı.

Denver Nuggets şampiyonluğu kazanırken takımın yıldızı Nikola Jokic de Finallerin en değerli oyuncusu ödülünü kazandı. Sırp oyuncunun performansı NBA izlenme oranlarının ülkesinde bir önceki yıla göre yüzde 50 oranında artmasını sağlamıştı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar