Kyrie Irving eski takımına karşı bir başka

NBA’de artık yavaş yavaş play-off atmosferini hissetmeye başladığımız günlere giriyoruz!

Doğu Konferansı’ndaki en güçlü ekiplerden ikisinini karşılaştığı mücadelede konferans lideri Brooklyn Nets, konferansta ilk dörtteki yerini korumak isteyen Boston Celtics’i 121-109 mağlup etmeyi başararak bu sezonki 25. galibiyetini aldı.

Nets mücadelenin ilk çeyreğinde savunmasında büyük sorunlar yaşasa da ikinci ve son çeyreklerde toplam yakaladıkları 19 sayı fark galibiyetin gelmesi için yeterli oldu.

Boston Celtics’te Jayson Tatum 31 sayı, beş ribaund ve üç asistle oynarken Nets’te Kyrie Irving, eski takımına karşı 34 dakikada 40 sayı attı ve sekiz ribaund, üç asist rakamlarını da istatistik hanesine eklemeyi başardı.

2017-2018 ve 2018-2019 sezonlarında Celtics forması giyen Kyrie, bu sezon eski takımına karşı oynadığı ilk maçta, 25 Aralık 2020’de 33 dakikada 37 sayı, sekiz asist ve altı ribaund rakamlarını elde etmişti.

Bu sabaha karşı oynanan mücadelede attığı 40 sayıyla Irving, NBA tarihinde eski takımına karşı oynadığı iki maçta en fazla skor üreten dördüncü oyuncu oldu.

Irving’in Celtics macerasını çift taraflı bir hayal kırıklığı olarak nitelemek doğru olacaktır. 1992 doğumlu oyun kurucu, her ne kadar iki sezonda çıktığı 127 maçta 24,1 sayı, 4,5 ribaund ve altı asist ortalamalarını yakalamış olsa da takımın genç çekirdeği ile, Jayson Tatum, Jaylen Brown ve Marcus Smart ile yaşadığı tartışmalar, saha dışında verdiği demeçler ve yaşadığı küçük sakatlıklarla adeta eleştiri oklarının hedefi olmuştu.

Geçtiğimiz sezon sakatlığı nedeniyle sadece 20 maçta oynayan Irving, bu sezon şu ana dek çıktığı 26 maçta 27,2 sayı, 4,8 ribaund ve altı asist ortalamalarını yakalamış durumda.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar