İstanbul’da dev turnuva

Euroleague’in bu yıl üç ayak üzerinden düzenlediği Adidas Next Generation Turnuvası, her yıl 18 ve daha küçük yaştaki genç basketbol oyuncularının yeteneklerini sergileme platformu oluyor.

Bu yıla dek Kaunas, Valencia, Münih ve Belgrad’da düzenlenen turnuvada dört lokasyonun şampiyonları, Euroleague Final Four’un o yıl düzenlendiği şehirde mücadele ediyorlardı. Ancak koronavirüs salgını nedeniyle Kaunas, ev sahipliğinden çekilirken Belgrad’taki turnuva 26-28 Mart arasına taşındı ve Münih’teki turnuva, İstanbul’un ev sahipliğine verildi.

Anadolu Efes’in Bağcılar’daki antrenman tesisinde düzenlenecek olan turnuvaya Real Madrid, Pole France Yvan Mainini (Fransa’nın ortak genç takımı), Zalgiris Kaunas, Promitheas Patras, Stellazzurra Roma, Brno ve Casademont Zaragoza katılacaklar. Ayrıca Anadolu Efes’in 18 yaş altı takımı da parkede boy gösterecek.

Kadrolar henüz açıklanmış olmasa da Real Madrid, Pole France Yvan Mainini ve Zalgiris Kaunas üçlüsü öne çıkıyorlar. Real Madrid; Matteo Spagnolo, Juan Nunez Garcia, Tristan Vukcevic, Eli John Ndiaye ve Urban Klavzar’lı yapısıyla muazzam bir güç yaratırken Kaunas, 2004’lü yıldızı Paulius Murauskas ve Pole France Yvan Mainini, daha şimdiden NBA Draft tahminlerinde adını ilk 10’a yazdıran Ousmane Dieng, Armel Traore gibi isimlerle dikkat çekiyorlar.

Anadolu Efes’in Fenerbahçe Beko, TOFAŞ gibi diğer takımlardan sadece bu turnuvaya özel 18 yaş altı oyuncu transfer etmesi beklenirken aynı şekilde İtalyan ekibi Stellazzurra Roma da birkaç yeni isimle turnuvada boy gösterebilir.

ANGT’nin Valencia’da şu ana dek düzenlenen tek ayağını Barcelona zaferle noktalamış ve Michael Caicedo, en değerli oyuncu seçilirken Jeremy Sochan, Killian Malwaya, Agustin Ubal gibi isimler turnuvaya damgalarını vurmuşlardı.

Anadolu Efes’in ev sahipliğinde düzenlenecek olan turnuvaya sınırlı sayıda basın görevlisi ve oyuncu gözlemcisi girebilecek.

Önceki İçerikJones etkisi
Sonraki İçerikDoncic’ten farklı bir rekor…

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar