Luis Enrique, Morata’yı savundu

Euro 2020’de E Grubu’nda heyecan hat safhaya ulaşmış durumda. Zira İsveç, geçtiğimiz gün Slovakya karşısında aldığı zaferin ardından puanını 4’e yükseltmiş olsa da üç puanlı Slovakya ve birer maç eksik olmak üzere bir puanlı İspanya ile puanı bulunmayan Polonya, gruptan çıkma ihtimallerini hayatta tutmayı başarmış durumdalar.

Hatırlanacağı üzere grubun açılış mücadelesinde İspanya ile İsveç karşılaşmış ve mücadele golsüz berabere noktalanmıştı. İspanya’da Alvaro Morata kaçırdığı fırsatlar sonrasında taraftarlardan tepkiler almıştı.

Bugün Polonya maçına çıkacak olan İspanya’da teknik direktör Luis Enrique, ne olursa olsun Morata’ya güvendiğini belirtti.

Tecrübeli teknik adam, “Doğrusunu söylemem gerekirse Morata kadrodaki yerini koruyacak. Çünkü o, sahanın her iki tarafında da birçok forvetin yapamadığı şeyleri yapabiliyor,” dedi ve ekledi: “Evet, kaçırdığı fırsatlar üzücüydü ancak eğer tek derdimiz gol atmaksa Morata’nın David Villa’nın ardından en golcü oyuncumuz olduğunu unutmamamızda fayda var.”

“Tüm uluslararası seviyelerde ondan daha iyi olan tek forvet Harry Kane. Yani elimizde muazzam bir değer var ve bu değeri sadece bir maçlık performansına bakarak görmezden gelmeyeceğiz.”

İspanya, 22:00’de çıkacağı Polonya mücadelesini Sevilla Olimpiyat Stadyumu’nda oynayacak. Boğalar, gruplarındaki son sınavı Slovakya karşısında verecekler.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar