Fenerbahçe Beko’da koç adayları belli oluyor

Fenerbahçe Beko’da Igor Kokoskov’un ayrılıp-ayrılmama durumu henüz bir kesinlik kazanmasa da Sırp antrenörün Dallas Mavericks’in asistan antrenörlük teklifini kabul etmesi bekleniyor.

Sarı-Lacivertli ekip ile Batı Konferansı ekibi arasında son pazarlıklar devam ederken boşa çıkacak olan koltuk için adaylar netleşmiş durumda.

Sırp kaynaklı haberlere göre geride kalan sezonu Virtus Bologna ile İtalya Ligi şampiyonu olarak tamamlayan Sasha Djordjevic ve en son Monaco ve Kızılyıldız’ı çalıştıran Sasa Obradovic öne çıkan iki aday. Ayrıca Corriere Della Serra’nın haberine göre İtalya Milli Takımı’nın baş antrenörü ve Fenerbahçe’nin genel menajeri Maurizo Gherardini’nin yakın arkadaşı Romeo “Meo” Sacchetti da bir diğer aday.

Yerli koçlardan ise Donatas Urbonas’ın haberine göre Pınar Karşıyaka’dan Ufuk Sarıca ile TOFAŞ’tan Orhun Ene adaylar olarak öne çıkıyorlar. Ancak birçok kaynağa göre kulübün yerli koç tercihindeki önceliği asistan antrenör olarak uzun bir süredir bench’te yer alan Erdem Can.

Fenerbahçe Beko’dan iki gün önce yapılan son açıklamada konuyla ilgili çalışmaların devam ettiği ve son durumun yakın bir zamanda kamuoyuyla paylaşılacağı belirtilmişti.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar