Dallas’ın efsanesi koç olarak dönüyor!

Batı Konferansı ekiplerinden olan Dallas Mavericks, bir hafta önce baş antrenör Rick Carlisle ile yolları ayırmıştı. 13 yıldır takıma antrenörlük yapan ve bir NBA şampiyonluğu kazanan Carlisle ile yolların ayrılmasının ardından birçok ismin adı Mavs ile anılır olmuştu.

ESPN’den Tim MacMahon ve Adrian Wojnarowski imzalı habere göre Mavericks, son kararını Jason Kidd’den yana kullandı. Dallas Mavericks formasıyla bir dönemlere damga vuran ve kazanılan NBA şampiyonluğunda muazzam bir payı olan Kidd, geride kalan sezonu Los Angeles Lakers’ta asistan antrenör olarak noktaladı.

Hatırlanacağı üzere Carlisle’ın ayrılmasından bir gün önce takımın genel menajeri Donnie Nelson ile de yollar ayrılmıştı. Nelson’dan boşa kalan koltuğu Nike’ın uzun dönemli uzman yöneticisi olan Nico Harrison’ın alması bekleniyor. Yine ESPN imzalı habere göre takımın sahibi Mark Cuban, Luka Doncic’le arasının çok iyi olduğu bilinen Harrison’ı takıma getirerek hem Doncic’in Mavs’te kalmasını sağlamlaştırmak hem de takımın marka değerini daha da fazla yükseltmek istiyor.

Kidd ve Harrison haricindeki bir diğer hamle ise Dirk Nowitzki odaklı geliyor. Takıma kısa bir süre önce Cuban’ın özel danışmanı olarak dönen Nowitzki’nin Mavericks ön bürosunda da görev alması bekleniyor.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar