ACB’de tribünler doluyor

İspanya basketbol liginde ilk dokuz hafta geride kalırken tribünlerin doluluk oranı yüzde 65’e ulaştı. Sports Industry Research ve The Almond Connection’ın birlikte hazırladığı “Basketbol Stadyumu Raporu”na göre, ligde mücadele eden 18 takımdan sadece yedisi yüzde 70 doluluk oranını aştı.

İspanya’da bazı bölgelerdeki salonlarda seyirci kısıtlamasının kalkmasının ardından Hereda San Pablo Burgos, doluluk oranı olarak ACB’nin en iyisi olarak göze çarpıyor. Ligin ilk dokuz haftasında 9 bin 454 seyirci kapasiteli salonunu yüzde 100 dolduran Hereda San Pablo Burgos’u yüzde 90 doluluk oranıyla maçlarını oynayan Monbus Obradoiro ve yüzde 83 doluluk oranına sahip Fuenlabrada takip ediyor.

Eylül sonunda ülke genelinde salonlardaki seyirci kapasitesi yüzde 80’e çıkarılmıştı. Ligde ilk sekiz sırada yer alan takımın tribünlerinin doluluk oranı yüzde 57’yken, küme düşme bölgesinde olan ekiplerin ise salonlarındaki doluluk oranı yüzde 69’a kadar yükseldi.

ACB’nin önemli takımlarından Real Madrid yüzde 44, Baskonia ise yüzde 50’nin altında doluluk oranıyla lig maçlarını oynuyor.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar