12 Dev Adam final aşkına sahaya çıkıyor

A Milli Erkek Basketbol Takımı, dört farklı ülkede gerçekleşen Tokyo Olimpiyat Elemeleri’nde yarı final mücadelesine hazırlanıyor. Çek Cumhuriyeti ve Uruguay ile birlikte Kanada etabındaki iki gruptan birini oluşturan Milliler, iki maçından da zaferle ayrılarak adını yarı finale yazdırmıştı.

Çapraz eşleşme sonucunda Kanada ve Çin’in olduğu grubu ikinci tamamlayan Yunanistan ile eşleşen Türkiye, bu gece 02:35’te parkede olacak. Milliler, mücadeleden galip ayrılırlarsa Çekya-Kanada maçının galibiyle finalde karşılaşacak. Final maçından zaferle ayrılan ekip Kanada’daki tek Olimpiyat biletini almış olacak.

Rakip Yunanistan’ın çekirdeğini bir dönemler Fenerbahçe Beko forması terleten Kostas Sloukas ile Barcelona’nın yıldız oyun kurucu Nick Calathes oluştururlarken Milano’nun yeni transferi, yetenekli pivot, Dinos Mitoglou ile adı Olympiacos ile anılan ve Giannis Antetokounmpo’nun kardeşi olan Kostas Antetokounmpo oluşturuyorlar. Ayrıca yine Olympiacos forması giyen Larentzakis de dikkatleri çeken oyunculardan biri.

12 Dev Adam’da ise Cedi Osman, Ersan İlyasova, Alperen Şengün ve Furkan Korkmaz çekirdek yapıyı oluştururlarken gard rotasyonunda Berk Uğurlu ile Melih Mahmutoğlu’ndan ve uzun rotasyonunda Ömer Faruk Yurtseven’den gelecek olan katkılar maçın gidişatını belirleyecektir.

02:35’te başlayacak olan mücadele NTV’den naklen yayınlanacak.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar