Federer’in vedası

Tenis tarihinin en önemli isimlerinden Roger Federer, gelecek hafta Londra’da düzenlenecek Laver Cup’ın ardından emekli olacağını duyurdu.

Tarihin en başarılı raketlerinden biri olan üst üste 237 hafta dünya sıralamasında 1 numarada yer alan 41 yaşındaki İsviçreli tenisçi, 131 milyon dolar para ödülüyle kariyerine nokta koyacak. Federer, kariyeri boyunca para ödülü, sponsorluklar ve katılımlardan 1 milyar dolar kazanan tarihteki ilk tenis oyuncusuydu.

Roger Federer’in emekli olurken toplam kazancının 1 miyar 100 milyon doları geçtiği tahmin ediliyor. Sportico’nun en yüksek kazançlı sporcular listesinin bu yılki sıralamasında tenis oyuncuları arasında ilk sırada yer alan tecrübeli raketin elde ettiği 85 milyon 700 bin dolar kazancın sadece 700 bin doları para ödülüydü. Federer tüm sporcular içerisindeyse LeBron James’in ardından ikinci sırada yer aldı.

Credit Suisse, Mercedes-Benz ve Rolex dahil olmak üzere, yarısı en az on yıldır onunla çalışan 14 sponsorunun çoğunun emekliliğinin ardından da Roger Federer ile birlikte işbirliklerine devam etmesi bekleniyor.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar