Tokyo 2020 madalyaları parçalanıyor mu?

Tokyo 2020’de sporcuların kazandığı madalyalar ile ilgili bir iddia ortaya atıldı. Kadınlar trambolinde altın madalya kazanan Zhu Xueying, madalyasının parıltısını kaybettiğini ve parçalanmaya başladığını açıkladı.

Xueying, madalyasının bir görüntüsünü Çin’deki sosyal medya platformu Weibo’da paylaştı ve malzemenin “soyulduğunu” söyledi. Çinli sporcu, “Madalyanız… Böyle mi soyuldu?” diye sordu ardından, “Şunu açıklığa kavuşturayım. İlk başta o şeyi soymak istemedim, sadece madalyamda küçük bir iz olduğunu keşfettim” paylaşımında bulundu.

Bir başka Çinli atlet Wang Shun, madalyasının da soyulmaya başladığını söyledi. 200 metre bireysel karışıkta altın madalya kazanan yüzücü, “Artık ona dokunmaya cesaret edemediğini” söyledi.

Bu yılki oyunlarda verilen madalyalar, cep telefonları da dahil olmak üzere geri dönüştürülmüş elektronik cihazlardan yapıldı. Uluslararası Olimpiyat Komitesi, Xueying’in madalya ile ilgili söylediği konunun sadece koruyucu film olduğunu ve madalyanın kalitesini etkilemediğini belirtti.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar