Simone Biles ve Raven Saunders’in acı günleri

Kadınlar gülle atmada geride kalan gün gümüş madalya kazanan Raven Saunders, sosyal medyadan paylaştığı gönderide, “Sosyal medyadan bir süre uzak kalacağım. Mental sağlığımı korumam gerekiyor ve ailemle ilgilenmeliyim. Annem muazzam bir insandı ancak onu kaybettik. Biliyorum ki ruhu hayatımın sonuna dek benimle olacak…” dedi.

Anne Clarissa Saunders’ın vefatına dair herhangi bir ek bilgi verilmezken CNN’in South Carolina yetkilileri, birkaç gün önce onunla yaptıkları röportajta kızını televizyon başında izlemenin ne gibi bir tecrübe olduğunu sormuştu. Clarissa, “Orada olamamak büyük bir hayal kırıklığı, ah, ama hadi ama, buradayız ve onun için dualarımızı gönderiyoruz. Bizim buradan çılgınlar gibi destek verdiğimizi biliyor” demişti. Clarissa Saunders, kızı Raven’in son dönemlerdeki ırkçı ve cinsiyetçi politikalar karşısındaki protestolarını en güçlü şekilde destekleyen biriydi.

Raven Saunders dışında Simone Biles da Oyunlar sırasında bir ölüm haberi oldu. “İki gün önce halam beklenmedik şekilde hayatını kaybetti… Bir insanın vefatı ne zaman olursa olsun beklenmediktir ancak özellikle Olimpiyatlar’da bu derece berbat bir haber almak… Demek istediğim, günün sonunda sosyal medyadan biz sporculara söylediğiniz şeyleri yazarken biraz daha düşünmeli ve onun ardından görüşünüzü paylaşmalısınız. Her gün birkaç defa doktorlarla görüşüyorum, spor psikologlarından seanslar alıp halamın vefatının yarattığı muazzam boşluğu doldurmaya çalışıyorum…” diyen Biles, denge takımıyla final mücadelesine çıkıp bronz madalyayı kazandı ve madalyayı halasına ithaf etti

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar