Filenin Sultanları için kritik sınav

Tokyo Olimpiyat oyunlarında ülkemizi başarıyla temsil eden Kadın Voleybol Milli Takımı’mız B Grubu’ndaki üçüncü maçına Türkiye saatiyle 15:45’te Amerika Birleşik Devletleri karşısında çıkacak.

Milliler gruptaki ilk maçında Çin’i yenerken ikinci maçta İtalya karşısında 3-1’lik yenilgi almıştı. Amerika Birleşik Devletleri ise oynadığı ilk iki maçtan da zaferle ayrıldı. İlk dördü yer alan ülkelerin bir üst tura yükseleceği grupta ABD ve İtalya namağlup olarak ilk ikiyi paylaşırlarken Türkiye ile Rusya, bir galibiyet ve bir mağlubiyet ile üçüncü ve dördüncü sırada yer alıyorlar. Arjantin ve Çin’in ise henüz galibiyeti yok.

Türkiye’nin hedef rakibi olan Rusya ise 10:25’te Çin ile karşılaşacak. Grubun güçlü favorisi İtalya, 03:00’te Arjantin ile oynayacak. Milliler, ABD karşısında galip gelirse çok büyük bir ihtimalle gruptan çıkma biletini cebine koyacak ve liderlik şansını sürdürecek. ABD karşısında alınacak mağlubiyete karşın Rusya, Çin karşısında galip gelirse Filenin Sultanları adına ilk dört kotası biraz daha sağlama alınmış olacak. Arjantin karşısında hatasız geçilmesi gereken maç sonrasında Rusya mücadelesinde üçüncülük-dördüncülük durumu netlik kazanacak.

Gruptaki dördüncü maçına 31 Temmuz’da Arjantin karşısında çıkacak olan Milli Takım’ımız son maçını 2 Ağustos’ta Rusya karşısında oynayacak.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar