Zidane’dan taraftara mektup!

Real Madrid’deki teknik direktörlük görevinden ayrılan Zinedine Zidane, görevi bırakmasıyla alakalı taraftarlara açık bir mektup yazdı.

İspanya’nın önde gelen gazetelerinden AS’ın bugünkü baskısında yayınlanan mektuptan satır başları şu şekilde:

“Kulüp orta veya uzun vadede bir proje inşa etmeme destek olmadı. Futbolu, Real Madrid’in istediklerini ve kazanmadığın zaman ayrılman gerektiğini de biliyorum. Fakat çok önemli bir şey burada unutuldu, kazandığım bütün başarılar.”

“Önümüzdeki bir maçta yenilmem durumumda takımdan kovulacağım hakkındaki haberler beni ve bütün takımı incitti, çünkü bu mesajlar kasten medyaya sızdırılarak şüphe ve yanlış anlaşılmaların artmasına sebebiyet verdi ve ekipte olumsuz bir hava yaratıldı.”

“Kulüpteki herkesle günlük ilişkiler kurdum. Ben doğuştan bir kazananım ve şampiyonluklar kazanmak için buradaydım ama bunun ötesinde insanlar, duygular ve yaşam var. Bu olgulara değer verilmediğini, anlaşılmadığını hissediyordum, hatta sonunda suçlanan ben oldum.”

“Bu mektubu ayrıca gazetecilere bir mesaj göndermek için de kullanıyorum. Yüzlerce basın toplantısına katıldım ve maalesef futbol hakkında fazla konuşmadık. Size ders vermek istemiyorum ama keşke sorulan sorular her zaman tartışmaya yol açan türden olmasaydı.”

“Ben her zaman ikimizin (kulüp) arasında çok özel şeyler hissettim. Tarihin en önemli kulübünde hem oyuncu hem de hoca olmak gibi büyük bir onura sahip oldum fakat en önemlisi ben de hepiniz gibi sadece bir Madridista’yım.”

“Sonuna kadar benimle olan harika oyunculara sahip olmak iyi bir şey. İşler kötü gittiğinde beni büyük zaferlerle kurtardılar. Çünkü bana inandılar ve onlara olan inancımı biliyorlardı.”

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar