Zidane bırakıyor

Birkaç haftadır konuşulan Zinedine Zidane’ın sezon sonunda Real Madrid teknik direktörlüğünden ayrılacağı haberleri gerçek oluyor. İtalyan gazeteci Fabrizio Romano’nun sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımına göre Fransız teknik adam ve Real Madrid ayrılığı gün içerisinde duyuracak.

Bu sezon LaLiga’yı Atletico Madrid’in gerisinde ikinci sırada tamamlayan Mor Menekşeler, UEFA Avrupa Şampiyonlar Ligi’nde de yarı finalde Chelsea’ye elendi. Böylece 11 sezon sonra ilk kez Real Madrid bir sezonu kupa kazanmadan kapattı.

Ocak 2016-Haziran 2018 arasında Real Madrid’i çalıştıran Zinedine Zidane, Mart 2019’da Santiago Solari’nin görevine son verilmesinin ardından ikinci Real Madrid dönemine başlamıştı.

Real Madrid’in mart ayından bu yana Juventus’un eski teknik direktörü Massimiliano Allegri ile görüştüğü iddia ediliyordu. İtalyan teknik adam, Antonio Conte’nin ayrılmasının ardından Inter ve Juventus’un da gündeminde bulunuyor. Dün Inter’deki görevinden ayrılan Antonio Conte’nin de Real Madrid’in teknik direktör adaylarından biri olması bekleniyor.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar