Zidane, 2022’ye kadar yok!

Fransa’nın Euro 2020 son 16 turunda İsviçre’ye elenmesinin ardından teknik direktör Didier Deschamps’ın geleceğine dair tartışmalara federasyon başkanı Noel Le Graet, Perşembe günü yaptığı açıklama ile son vermişti. Graet, Deschamps’ın kontratının sonuna denk gelen 2022 Dünya Kupası’na kadar takımın başında olacağını söylemişti.

Deschamps’ın ayrılığı sonrası Fransa milli takımı teknik direktörlüğü için en çok öne çıkan isim olan Zinedine Zidane, L’Equipe’de yer alan habere göre 2022’ye kadar gelen hiçbir teklifi milli takımda görev alabilmek adına kabul etmeyecek. L’Equipe tarafından elde edilen bilgilerde Zidane’ın İngiltere’den gelen çok büyük bir kontrat teklifini reddetmesinin yanı sıra Körfez ve Asya ekiplerinin ekonomik açıdan İngiltere’deki teklife yakın sayılabilecek tekliflerini de kabul etmediği belirtildi. Zidane’ın parasal önceliklerden çok bir sonraki hedefinin Fransa milli takımını çalıştırmak olduğu aktarıldı.

Federasyon başkanı Noel Le Graet, daha öncesinde Deschamps’ın ayrılığının ardından milli takım için 1 numaralı adayının Zidane olduğunu açıklamıştı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar