Zaha’nın milli takım çıkmazı

Crystal Palace’ın isteğiyle Fildişi Sahili’nin bu ay içerisinde oynayacağı Dünya Kupası eleme karşılaşmalarının kadrosunda yer almayan Wilfred Zaha’nın milli takım kariyerine ilişkin belirsizlik söz konusu.

Milli takım teknik direktörü Patrice Beaumelle, Mozambik ve Kamerun maçlarının kadrosunda yer almayan Zaha’nın seyahat etmek istemediğini söyledi. Beaumelle gazetecilere verdiği demeçte, “Birkaç gün önce Zaha bana uluslararası göreve her geldiğinde evde hastalandığını söyleyen bir mesaj gönderdi” açıklamasını yaptı. Crystal Palacelı futbolcu geçen ay Malavi maçında forma giydikten sonra İngiltere’ye döndüğünde hastalığı nedeniyle Arsenal karşısında oynayamamıştı.

2017’den bu yana Fildişi Sahili forması giyen 28 yaşındaki futbolcu, bu sene sadece üç milli maçta forma giydi. Haziran ve eylül ayındaki karşılaşmalarda oynamayan Zaha’nın ocak ayındaki Afrika Uluslar Kupası kadrosuna çağrılmama ihtimali bulunuyor.

Teknik direktör Patrice Beaumelle, “Askerler, bir dizleri yerde bile kadroya gelecek savaşçılar istiyorum. Bu, her oyuncuya yüksek sesle ve net olarak gönderdiğim bir mesaj” açıklamasıyla Wilfred Zaha’nın tutumundan memnun olmadığını göstermişti.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar