Yazın en büyük kaybedeni Barcelona mı?

Barcelona yalnızca iki yıl önce Deloitte Money’e göre 840 milyon avroluk geliriyle birlikte rekor kırarak futbol kulüpleri arasında en fazla gelir elde eden takımdı.

Aradan iki yıl geçti, koronavirüs salgını yaşandı ve Barcelona an itibarıyla 1.3 milyar dolar zararda.

Bu dramatik değişimin getirdiği sonuçlar doğrultusunda Katalan ekibi 20 yıla yakın bir süredir takımda bulunan süper yıldız Lionel Messi ile yolları ayırmak zorunda kaldı. Messi bedelsiz olarak PSG ile imzalarken Antoine Griezmann, transfer penceresinin son gününde eski takımı Atletico Madrid’e kiralandı. Carles Alena, Jean-Clair Todibo, Junior Firpo ve yaz başında takıma dahil edilen Emerson Royal ise takımdan ayrılan diğer isimler oldular.

Messi’nin ayrılışı sonrasında biraz maaş boşluğu yakalayan Barça, 18 yaşındaki Yusuf Demir için 500 bin avro kiralık bedeli öderken Memphis Depay, Sergio Agüero ve Eric Garcia transferleriyle dikkat çekti ve tüm bu üç isme de bonservis bedeli ödenmedi. Ancak günün sonunda Messi’nin yeri doldurulamadı. Diğer tüm güçlü ekipler takımlarına takviyeler yaparlarken Ronald Koeaman’ın ekibi en önemli silahını kaybedip yerine net bir ekleme yapamadı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar