Tottenham’da Bale havası

Gareth Bale, kuşkusuz ki 2010’lar futbolunda bir asansör gibi en fazla iniş-çıkış yaşayan yıldız futbolcularından biri.

Tottenham Hotspur’daki muazzam yılları sonrasında döneminin rekor bedeliyle Real Madrid’e transfer olan Galli kanat oyuncusu, Los Galácticos’a rüya gibi başlamış ancak kabusa uyanmıştı. Bu sezon öncesinde Tottenham’a bu sefer kiralık olarak giden Bale, uzun bir süredir olmadığı kadar fit görünüyor ve iyi oynuyor.

Durum gerçekten böyle olacak ki takımın teknik direktörü Jose Mourinho, The Guardian’a verdiği demeçlerde neşe dağıtıyor.

“O hiç olmadığı kadar mutlu görünüyor. Mental olarak sahip olduğu birtakım değişik durumlardan kurtulduğu için fiziksel formunu en üst seviyeye çıkarmış durumda. Eğer bir oyuncu %100 iyi hissediyorsa aynı şekilde antrenmanlarda da böyle olacaktır.”

“Bale için durum biraz farklıydı, özellikle de geçmişte yaşadığı bazı ciddi sakatlıkları düşünecek olursak ancak Gareth, şu anda gayet iyi. Takımımızın en önemli parçalarından biri olmaya hazır. Şimdi çözmemiz gereken tek şey onu nasıl adapte edeceğimiz.”

Gareth Bale, takımının Çarşamba günü Wolfsberger karşısında Avrupa Ligi’nde aldığı 4-0’lık galibiyette bir gol atmıştı. 31 yaşındaki oyuncu maça yedek kulübesinde başlamış ancak oyuna girdikten sonra topu Dele Alli’nin pasında sol ayağına aldığında muazzam bir bitirişe imza atmıştı.

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar