Thierry Henry, Mbappe’yi savundu

Kylian Mbappe, Paris Saint-Germain’in Lionel Messi transferi sonrasında bir nevi kötü çocuk konumuna gelmişti. Öyle ki 22 yaşındaki Fransız, takımının kontrat uzatma teklifine herhangi bir yanıt vermemiş ve soru işaretlerinin oluşmasına neden olmuştu.

Adı Real Madrid ile anılan Mbappe, Paris ekibinde eleştiri oklarının hedefinde olurken eski Fransız yıldız Thierry Henry, genç yıldızı savundu.

Amazon Prime’deki programda Henry, “Mbappe hakkında ne oluyor bilmiyorum” dedi ve ekledi: “Her konu hakkında her şeyi düşünebilme sahibiz ve bu nedenle tonlarca spekülasyon oluşuyor, bu doğal. Mbappe’nin takıma herhangi bir zararı olmadı. Halen daha %100’ünün üzerine çıkarak antrenman yapıyor. Takımdakilerle arası iyi, kimseyle bir sorun yaşamıyor ve herkesle arası iyi. Takıma ve takımdakilere bir saygısızlığı da yok. Elbette transfer konusundaki belirsizlik biraz kafa karıştırıyor ama Mbappe’yi saygısızlık ve takıma bağlısızlık ile suçlamak doğru değil bence.”

PSG Başkanı Nasser Al-Khelaifi, Mbappe’nin Parc des Princes’te kalacağını birkaç kez belirtse de Dünya Kupası apoletli Mbappe’nin gelecek sezondan itibaren Santiago Bernabeu’da yeşil sahaya çıkması sürpriz yaratmayabilir.

Önceki İçerikYa City ya United!
Sonraki İçerikMLS tek paket

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar