Taraftarlar kızdı kulüp sahibi bıraktı

Bulgaristan Birinci Ligi’nde mücadele eden Lokomotiv Sofya’nın sahibi Ivan Vassilev, taraftarların eleştirilerinden bıktığı için bu sezon sonunda kulübe sağladığı finansmanı çekeceğini açıkladı.

Lokomotiv Sofya taraftarlarının Vassilev’e yönelik eleştirileri sezon boyunca sürdü. Taraftarlar son kulübün sahibi olan iş adamını maçlarda şike yapmakla suçladı. Taraftarlar, 4-1 kaybedilen Hebar 1918 maçının ardından 2-1 kaybedilen Botev Vratsa karşılaşmasında, “Ivan utanmıyor musun? Tanrı izliyor” pankartını açtı. Ivan Vassilev maçın ardından sezon sonunda kulüpten desteğini çekeceğini ve bir daha Lokomotiv Stadyumu’na adım atmayacağını söyledi.

Lokomotiv Sofya teknik direktörü Stanislav Genchev de kulüp sahibi Ivan Vassilev’e destek vererek, Vassilev’in ayrılması halinde kendisinin de görevini bırakacağını açıkladı.

Sonuncusu 1977-1978 sezonunda olmak üzere dört şampiyonluğu bulunan Lokomotiv Sofya, 2014-15 sezonunda borçları nedeniyle üçüncü lige düşürüldü. Başkent temsilcisi 2021-2022 sezonunda birinci lige geri döndü. Lokomotiv Sofya, bu sezon dokuzuncu sırada yer alarak Avrupa Konferans Ligi’ne katılmak için play-off ‘te mücadele etmeye hak kazandı.

Önceki İçerikAulas bıraktı
Sonraki İçerikABD’de El Clasico geleneği

Güncel Yazılar

Popüler Yazılar